Antalya-koltuk yikama-2

Antalya Koltuk Yıkama

Koltuklar yaşam alanlarında ve iş yerlerinde en çok kirlenen mobilyalar içindedir. Küçük bir dikkatsizlik bile kalıcı sorunlara sebep olur. Bu konuda Antalya koltuk yıkama ile profesyonel hizmetler almak, daha etkili çözümler sunar. Zira geleneksel yıkama yöntemleri her lekeyi çözmez.

Ayrıca her koltuk, her ilaç ve şampuan kullanılmaz. Hatalı tercih yapmak lekeyi çözse bile koltuğu yıpratır. Rengine de zarar verdiği için estetik görüntüsünü bozar. Her ne kadar evde yapmak mümkün de olsa dikkatli olunmazsa yapacağınız masraflar yükselir.

Bu konuda size hizmet veren Antalya koltuk yıkama, uygun fiyata profesyonel hizmetler sunar. Adresinize kadar gelerek, aktif çözüm önerileri sunar. Özel makineler eşliğinde yıkanmakta olup, ilaç seçimi her koltuğu göre belirlenir. Konyaaltı koltuk yıkama da yapan firma ile iletişime geçip adres verirseniz, belirttiğiniz günde ekipler sizi ziyaret eder.

Antalya-koltuk yikama-2
Antalya koltuk yıkama

Genellikle daha iyi hizmet verebilmek ve süreci kısaltmak için koltuklarınız firmaya götürülerek, burada temizlenir. Ancak genel değil kısmi bir temizlik yapılacaksa yerinde hizmet de verilebilir.

Profesyonel Koltuk Yıkama

Profesyonel ekipler tarafından koltuk yıkama işlemleri, kısa sürede tertemiz koltuklara kavuşmanızı sağlar. Antalya koltuk yıkama işlemleri şu şekilde yapılır;

 1. Müşterilerin iletişime geçerek hizmet talep etmesiyle, ekipler adrese gider.
 2. Yıkanacak koltukların incelenerek ilaç ve şampuan tespiti yapılır.
 3. Minderlerin alınarak ıslatılır.
 4. Koltukların arka kısmına su püskürtülerek ıslatılır.
 5. Koltukların tüm yüzeyine su sıkılır. Minder ve koltukların ıslatılması, mevcut lekeleri yumuşatma içindir.
 6. Yıkama için koltuğa zarar vermemek adına yumuşak uçlu vakum makineleri kullanılır. Ardından da koltuğa özel solüsyon uygulanır.
 7. Böylece ıslatılan ve solüsyon uygulanan koltuğa tekrar vakumlama yapılır.
 8. Ardından fırçalama yapılarak, yeniden vakumlama yapılır. Böylece verilen tüm su alınır.
Antalya-koltuk yikama-5
Antalya koltuk temizleme

Tüm işlemlerin böylece bitmesiyle, koltuklar dik konuma getirilir. Eğer birden fazla varsa birbirleri ile temas etmeleri engellenir. Böylece kuruma süresi azaltılır. İşlemler esnasında minderler de tek tek konumlandırılır. Aksi durum kokmalarına sebep verir. 

Tüm bu işlemler, Uzman Koltuk temizleme ekipleri tarafından profesyonel olarak yapılır. Kullanılan vakumlama makineleri, alanında en ileri teknolojiye sahiptir. Böylece aldığınız sonuçların en iyi olması sağlanır. Sadece şehirde değil Antalya koltuk yıkama Kepez olarak da hizmet verilmekte olup, firmayla iletişime geçmeniz yeterlidir.

Koltuk Yıkamanın Önemi Nedir?

Koltuklar günlük hayatta en sık kullanılan mobilyalar içindedir. Bunun etkisiyle zamanla kirlenme meydana gelir. Ayrıca kaza sonucu çay ve kahve dökülmesi gibi durumlar da yaşanır. Böylece ilk gün sahip olduğu ışıltıyı zamanla kaybeder. Evlerde yapılan temizleme hatalı olursa, koltuğa zarar verir. Ancak profesyonel olarak alınması durumunda şu gibi faydaları vardır;

 1. Yaşanılan yerin hijyeni sağlanır.
 2. Koltukların yıkanması esnasında bakterilere karşı da önlem alınır. Böylece hastalıklara karşı steril bir ortam sağlanır.
 3. Temizlenen koltuklar, aldığınız konforu arttırır.
 4. Lekelerin kumaşa zamanla zarar vermesi önlenir.
 5. Yaşam alanında estetik yapı korunur.
Antalya-koltuk yikama-3

Bu bakımdan Antalya koltuk yıkama olarak size hizmet veren şirketimiz daha kaliteli yaşamanıza yardım eder. Sadece Antalya merkeze değil civardaki ilçelere yönelik hizmet de sunulur. Tek yapmanız gereken kendi sitesi üzerinden irtibat numaralarını kullanmadır.

Koltuk Yıkamada Nelere Dikkat Edilmelidir?

Koltuk yıkama her ne kadar kolay gibi görülse de oldukça zor bir işlemdir. Evlerde kişilerin kendi yapması sadece zarar gelmesiyle sonuçlanmaz; lekelerin derinde olması durumunda çoğu zaman insan gücü yetersiz gelir. Dolayısıyla Antalya Muratpaşa koltuk yıkama da içerisine girmek üzere koltukta geçerli kurallar vardır. Burada kumaş türüne göre işlem yapıldığı için öncelikle bu tespit edilmelidir. Bir kısmı,

 1. Kadife,
 2. Nubuk,
 3. Keten,
 4. Süet,
 5. Deri,
 6. Jerry,
 7. Şönil,

Gibidir ve hepsi farklı yıkama seçeneklerine sahiptir. Buna dikkat etmemek kumaşın zarar görmesine neden olur. Ayrıca koltukların üzerinde bulunan kodlar da nasıl yıkanacağına dair ipuçları sunar. Bunlar şöyledir;

 1. WS: Su bazlı ve öteki dezenfektan ürünlerin kullanılabileceğini gösterir.
 2. S: Solvent temelli olan ürünlerin kullanılabileceğini gösterir.
 3. W: Temizliğin su ve bazda olan ürünler ile yapılacağını gösterir.
 4. X:  Su ile temizlenmemesi gerektiğini gösterir.

Tüm bunlara dikkat etmek, olumsuz sonuçlar alınmasını engeller. Antalya koltuk yıkama işlemlerini profesyonel olarak yapan firmamız, tüm bunlara özen göstererek koltuklarınızı ilk aldığınız günkü haline getirir.

Koltuk Yıkamada Hangi Şampuan ve İlaçlar Kullanılır?

Koltukların hangi şampuan ve ilaç yardımıyla temizleneceği, her koltuğa göre farklılık gösterir. Ancak piyasada bu yönde tercih edilebilecek çok sayıda ilaç ve şampuan bulunur. Genel hatlarıyla incelendiğinde doğal ve kimyasal bazda olmak üzere iki tipte bulundukları görülür.

Antalya-koltuk yikama-4

Her ne kadar ikisi de doğru kullanımla çözüm sağlayacak olsa da, kimyasallar zaman içerisinde koltuğa zarar verebilir. Bu durumdan kaçınabilmek için de doğal olanlar kullanılmalıdır. Bu orada yaşayanların sağlığı için de geçerlidir. Antalya koltuk yıkama yönünden ayrıntılı hizmetler sunan koltuk temizleme şirketimiz, bu bakımdan doğal ürünleri tercih eder. Koltuklar zamanla bakteri yuvası haline geldiği için, koltuğa zarar vermeyen özel ilaçlar sayesinde steril bir hale getirilir.

Koltuk Yıkama Fiyatları Ne Kadar?

Koltuk yıkama fiyatları farklı etmenlere göre değişir. Bu duruma,

 1. Yıkanacak koltuk sayısı,
 2. Yıkanacak koltuğun türü,
 3. Yıkanacak koltuğun kumaşı,

Gibi durumlar etki eder. Zira bazılarında daha dikkatli olunması gereklidir. Antalya koltuk yıkama fiyatları hakkında firmamız sizlere, uygun fiyata ve kaliteli hizmetlere kavuşmanızı sağlar.

Antalya’nın her noktasına servis sunulmakta olup, sitesi üzerinden telefon numaralarını bulabilirisiniz. Hem kurumlara her de bireylere yönelik sunulan bu hizmet sonucunda daha parlak sonuçları alabilirsiniz.